DAIICHI Elektronik Hindistan’da Teknoloji Günü Düzenledi

Yerli Multimedya Üreticisi Hindistan’da Teknoloji Günü Düzenledi.

DAIICHI Elektronik, Hindistan’ın Pune Şehrinde bulunan TATA Fabrikasında otomotiv sektörünün temsilcileriyle bir araya geldi. Infotainment(araç içi bilgi-eğlence sistemleri), ses sistemleri ve konsept ürünlerinin sergilendiği ‘Teknoloji Günü’nde yeni teknoloji ürünleri tanıtıldı.

TATA Motors mühendislerinin yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte konuşan DAIICHI Elektronik Genel Müdürü Ömer Tunç Akdeniz, Araç içi OEM multimedya ve navigasyon sistemleri alanında global firmalarla başarıyla rekabet etmekten ve Türkiye’nin adını duyurmaktan gurur duyduklarını söyledi. Akdeniz, “Özellikle öne çıkarmak istediğimiz teknolojiler var. Geleceğin teknolojisi olarak gördüğümüz kendi Ar-Ge ekibimiz ve çözüm ortaklarımızla birlikte çalıştığımız projeler. Artık araç üzerinde her şey dijitalleşiyor. Ekran üzerine yansıtılarak gösterge paneli, multimedya paneli ve klima kontrolleri sağlanıyor. Sürücülerin ihtiyaç duyduğu bilgileri geniş ekranda sergileyerek daha konforlu ve güvenli bir sürüş deneyimi sunuyoruz.” dedi

“Dünyanın 5 kıtasında da ürünlerimiz var”
Türkiye’nin haricinde 7 farklı ülkede iş geliştirme temsilcilikleri, üretim tesisi, Ar-Ge merkezi ile Türk mühendislerinin geliştirdiği ürünleri dünya üzerindeki otomobil üreticilerinin hizmetine sunarak ülke ekonomisine önemli katkılar sağladıklarını ifade eden Akdeniz, “Artık kullanmış olduğunuz telefonla bu ekranları ve araçlarımızı kontrol edebiliyoruz. Aynı zamanda dijital ekran kullanıldığı için gösterge panelinde istenilen bilgi daha görsel bir şekilde ekrana yansıtılabiliyor. Global ölçekte üretim hatlarına ve ana sanayisine ürün veren tek Türk firmayız. TATA Fabrikası içerisinde düzenlediğimiz bu etkinlikte şuana kadar vermiş olduğumuz ürünleri ve gelecekteki araçtan araca komünikasyon çalışmalarımızı tüm TATA mühendislerine tanıtmak istedik.” dedi

 

Doğan Holding’in desteği ile büyümemiz hızlandı.

Geçtiğimiz yıl, 60 yıllı aşan köklü bir geçmişe sahip Doğan Holding ve yaklaşık 3 bin 500 çalışanıyla dünya standartlarında Ar-Ge ve üretim yeteneğine sahip Karel Elektronik ile güç birliğine gittiklerini hatırlatan, Ömer Tunç Akdeniz, Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Begümhan Doğan Faralyalı ve  Doğan Holding CEO’su Çağlar Göğüş’ün destekleri ile uluslararası arena da güçlü bir finansal yapıya ulaştıklarını söyledi.

DAIICHI Hindistan Ülke Müdürü Caner Ünal ise “Bugün dünyanın dört bir yanına dijital ürünlerimizi satıyoruz. Türkiye’de tasarlıyoruz. Türk firması olarak böyle güzel şeyler yapmak ve dev pazardan pay alabilmek bizleri mutlu ediyor.” dedi. Hindistan pazarına 2017 yılında giriş yaptıklarını vurgulayan Ünal, Tata’nın yanısıra Suzuki Marutti, Volvo Eicher ile de iş birliklerinin olduğunu vurguladı.

Yıllık yaklaşık 4 milyon ticari ve binek araç satış adeti ile Hindistan’ın, Almanya’yı geride bırakarak dünyanın en büyük dördüncü otomotiv pazarı olduğunu belirten Caner Ünal, hızla büyüyen ülkedeki araç satışlarının giderek artacağını ve bu pazarda yer almaktan mutluluk duyduklarını belirtti.

Yeni trendlere, teknolojilere uyum sağlamak için çalıştıklarını ve mühendislik güçlerini artırmayı planladıklarını aktaran Ünal, 1-2 yıl içinde Hindistan Ofisinde 50 mühendisi daha ekibe katacaklarını, elektrikli otomobillere yeni parçalar geliştirmek, online multimedya sistemlerinde siber güvenlik için çalışacaklarını da sözlerine ekledi

DAIICHI heyetine Türkiye’den DAIICHI ARGE Direktörü Emrah Yürüklü, ARGE Direktör Yardımcısı Sefa Ocaklı ve Kurumsal İlişkiler Müdürü Tolga Yalnız eşlik etti.

 

DAIICHI Elektronik Hakkında
Doğan Holding iştiraki olarak faaliyet gösteren DAIICHI Elektronik, dünyada birçok global otomobil fabrikasına OEM navigasyon ve ses-görüntü sistemleri üretmekte ve bu alandaki tek Türk ARGE Şirketi ve ürün geliştirici konumunda yer almaktadır.

Türkiye, Amerika, Çin, İtalya, Fransa, Hindistan ve Özbekistan olmak üzere 7 farklı ülkede iş geliştirme merkezleri, üretim tesisi, dağıtım ağı ve AR-GE ofisleri bulunan DAIICHI Elektronik, Türk Mühendislerinin geliştirdiği teknolojik ürünleri dünya üzerindeki otomobil üreticilerinin hizmetine sunmaktadır.

Türkiye’yi bütün dünyada temsil eden DAIICHI Elektronik’in, otomotiv sektöründe FCA, PSA, Tofaş (Stellantis Grup), Ford Otosan, Hyundai, GM, Mitsubishi, Volkswagen, Lancia, Mahindra, Isuzu gibi küresel oyuncularla iş birlikleri bulunmaktadır.